Menu

İspanya’ya Nasıl Vize Alınır?

İspanya 46 milyondan fazla nüfusu, çok kültürlü yapısı ve tarihi ile tam bir Avrupa ülkesi. İspanya’nın özellikle Madrid ve Barselona şehirleri her milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle turizm açısından oldukça gelişmiş bir yapıdadır. İspanya Türk turistler tarafından da turizm amaçlı olarak en çok gidilen yerlerdendir. Bu yüzden vize açısından en çok merak edilen yerlerdendir.

İspanya Shengen bölgesinde yani Avrupa Birliği ülkelerinden. İspanya’ya gidebilmeniz için Shengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu yüzden İspanya Shengen vizesi nasıl alınır sizlere açıklamak istedik.

İspanya Shengen vizesi en fazla 90 günlük verilmektedir. 90 günü aşacak ziyaretleriniz için İspanya Ulusal vizesi almanız gerekmektedir.

Pasaportunuzda Bunların Olmasına Dikkat Edin
Vize için pasaportunuzun 10 yılı aşkın olmaması gerekmektedir ve en az 2 sayfanın boş olması gereklidir. Aynı zamanda pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarihten 3 ay sonrasına kadar geçerli olması gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri
Vize başvurusu yapmadan önce hangi amaçlı gittiğinizle ilgili olan vize türüne başvuracaksınız. Örneğin Erasmus Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi veya Turistik Vize gibi. Buna bağlı olarak vize formu dolduracaksınız. Vize formunu başvuru yapmadan önce doldurmanız gereklidir.

Gereken Belgeler
Vize başvurusunda belgeler çok önemlidir çünkü eksiksiz olmak zorundadır. 6 tane biyometrik fotoğrafı dosyanıza iliştirmeniz gerekmektedir. nüfus cüzdanı fotokopiniz ve öğrenci belgesi gibi evrakları da aynı zamanda ikametgah adresinizin bulduğu dosyayı da yanınıza almanız gerekmektedir. Fakat vize alabilmeniz için en önemli evraklar maddi durumunuzu özetleyen evraklardır. Örneğin banka hesabınız maaş bordronuz tabularınızın fotokopilerini yanınıza almanız gereklidir. Bunun yanı sıra uçak biletiniz gittiğinizde kalacağınız yerlerle ilgili detaylı bilgi verebilmelisiniz.

İstenilen belgelerin bazıları noter onaylı olması gerekmektedir. Bazı dosyalarda tercüme edilmiş olarak isteyebilirler. İspanyolca çeviri istenmesi durumunda buradan destek alabilirsiniz.

Görüşme Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekilen Hususlar
Vize görüşmelerinde her zaman giyiminize dikkat etmelisiniz. Görüşmelerde gittiğinizde yerlerde ne kadar kalacağınızı ne amaçla gittiğinizi nerelere uğrayacağınızı soracaklardır. Aynı zamanda şundan emin olmak isterler gittiğinizde geri döneceğiniz ve irtica etmeyeceğinizin garantisini vermek zorundasınızdır. İspanya vizesi konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız resmi site http://ankaravisa.es/ ‘tir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir