Menu

Seyşeller’de Gitmeniz Gereken 3 Yer

Seyşeller Hint Okyanusunda bulunan irili ufaklı 100’ün üzerinde adadan oluşan doğa harikası bir Afrika ülkesi. Nüfusu ortalama 92 bin kişiden oluşur ve nüfusunun %60′ genç nüfustur. Seyşeller’de konuşulan dil Fransızca, İngilizce ve Seyşeller Kreyolu’dur. Seyşeller’in para birimi Seyşeller Rupisi’dir ve 1 Rupi yaklaşık 0,28 Türk Lirası’na denk gelmektedir.

Ekonomik anlamda tarım ve turizm genel gelir kaynaklarıdır. Muz, tatlı patates, kokonat ve nişasta ihracatı yapılmaktadır. Seyşeller ılıman bir iklime sahiptir ve düzenli olarak yağış alır ve dünyaca ünlü plajları ile göz kamaştırmaktadır.

Bu ülkeye gidebilmeniz için vize almanız gerekmez aynı zamanda önceden rezervasyon ile ucuza konaklama yapabilirsiniz. Sizi zorlayacak tek şey uçak bileti fiyatlarıdır. Seyşeller’de gidebileceğiniz yerler.

Curieuse Adası

Seyşel adalarına 3 kilometre uzaklıkla granit bir adadır. Kırmızı toprağı ve Mer Palmiyeleriyle ünlüdür. Curieuse adası 1829 yılında cüzamlıların karantinaya alındığı bir adaydı. İlk kez Fransızlar tarafından keşfedildiği düşünülmektedir. Adada doğal yaşamın izlerini görmeniz mümkündür. Kaplumbağalar ve hiç bir yerde göremeyeceğiniz kuş türleri ile keşfedilmeyi bekleyen bir ada.

Aride Adası

Aride adası birkaç kişilik nüfusa sahip küçük granit adalardan biridir. Dünya’da görebileceğiniz dokunulmamış ender bölgelerden biridir. flora ve faunalarıyla ünlüdür. Birçok kuş ve çiçek türü mevcuttur. Ada etrafında tekne ile gezintiye çıkabilir dalış yapabilirsiniz.

Mahe Adası

Mahe adası Seyşellerin en büyük adalarındandır. En çok turist çeken bölge burasıdır. Tropikal iklimi, kristal denizi el değmemiş plajları ile bir turizm cennetidir.

Sonuç

Seyşeller doğa ve yaz turizmi için gidebileceğiniz en güzel yerlerden. Çok çeşitli konaklama imkanları birbirinden güzel adaları sahilleri Dünya’nın hiçbir yerinde bulunmayan doğal güzellikleri bitki ve hayvan çeşitliliği ile Seyşeller’de tatil yapmak sizin için unutulmaz bir deneyim olur.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir