Menu

Shengen Vize Görüşmelerinde Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Vize görüşmeleri en stresli ortamlardır. İçeride kavga edenler dua edenler güler yüzlü ayrılanlar derken gerilimi yüksek olan görüşmelerdir. Özellikle İngiltere ve Amerika vizeleri stresinizi ikiye katlar çünkü neredeyse vize vermemek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Shengen ülkelerinden vize almak kolay değildir. Çünkü bu ülkeler arası gezebileceğiniz için bir sorumluluk getirir. Bu ülkelerdeki vize görüşmelerinde önceden dosyalarınızı ayarlamanız gerekmektedir. Yani fotoğraflar, mezuniyet belgeleri, tapular, nüfus cüzdanı fotokopileri derken kocaman bir dosya olur elinizde.

Bu vize görüşmelerinden galibiyetle ayrılmanız için 5 püf noktayı veriyoruz size.

Kılık Kıyafetinize Dikkat Edin

Vize görüşmelerinde ilk bakılan şey tam olarak tipinizdir. Öyle öğrenci gibi salaş ve mülteciler gibi bakımsız gitmiyoruz efendim. Kılık kıyafetimiz çok abartı olmadan düzgün bir görünümü desteklemeli ve ütülü olmalı. İsterseniz bir güzel sakal tıraşı olup iş adamı edasıyla da gidebilirsiniz. Hanenize artı puan yazdırmış olursunuz.

Erken Gidin

Bu görüşmelere geç kalmak olmaz çünkü belirli bir sırayla sizi çağıracaklar erken gidip kimler ne yapıyor bunu görün ortamın havasını soluyun. Yapmamanız gereken şeyleri etraflıca gözlemleyin.

Avrupa Bölgesi Shengen Haritası
Dosyalarınız Eksiksiz Olsun

Tüm dosyalarınızın eksiksiz olması gerekli. gideceğinizde geri döneceğinize dair belgeleri yanına almayı unutmayın. Uçak biletiniz, kalacağınız otelin rezervasyonu. Yüklü miktarda banka hesabı, mal mülk senetleri tapular. Yani tüm mal varlığınızı gözler önüne serin tanklarla tüfeklerle yardırın. İşin şakası bir yana size vize verebilmeleri için onları ikna edebilecek tüm varlığınızı gözler önüne sermeniz gerekmektedir. Eğer öğrenci iseniz kimlerin gezinizi finanse ettiğini kanıtlamanız gerekmektedir. Bu arada tercüme ettirmeniz gereken dosyalarınız varsa bunları öğrenin ve hızlı tercüme bürolarında işlerinizi çabucak hallettirebilirsiniz. Örneğin https://bilgintercume.com/ gibi.

Birebir Görüşmede Prezantabl Olmak Önemli

Güler yüz vize görüşmelerinde de işe yaramaktadır. Gideceğim için mutluyum gidersem kimseye bir şey yapmam olay çıkarmam gezip dönerim. İşimi halledip dönerim imajı vermeniz gereklidir.

İkna Edici bir Görüntü Sergileyin

Kendinize güvenin mülakattan önce sorulara hazırlanın yani basit sorulara önceden dil bilmeseniz bile birkaç basit soruya cevap verebilin Dil bilmeniz şart değil fakat çabaladığınızı gösterin. Sorulara anında yanıt verin.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir