Japonya’da Gezebileceğiniz 5 Yer

Yazar: admin

Başkenti Tokyo olan Japonya kültür turizmi açısından gidebileceğiniz en zengin ülkelerden. Toplam nüfusu 216 milyonun üzerinde. Resmi dili Japonca. Gelişmiş teknolojiye sahip ve ithalat ve ihracatta Dünya’nın 4. ülkesi. Aynı zamanda Dünya’nın en büyük metropolü olan Tokyo en çok turist ve yatırımcı çeken bölgesi. Fakat 1. dereceden bir deprem bölgesi teknolojik takiplerle ve inşaat sektöründeki gelişmeleri onları toplu yıkımlardan korumaktadır.

Güzel bir haberimiz var Japonya ile 90 günlük seyahatlerinizde vize almak zorunda değilsiniz. Bu yüzden Japonya turistik amaçlı gidilebilecek yerlerden. Japonca tercüme için detaylı bilgi almak için burayı tıklamanız yeterlidir.

Japonya yüz yıllardır iyi ilişkilerimizin olduğu ülkelerden. Öyle ki her yıl iki ülke arasında çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Hatta 2003 yılı Japonya da Türk yılı olarak ilan edilmişti. Türk Japon dostluğu hakkında detaylı bilgi almak ve etkinlikleri takip etmek isterseniz bu siteye göz atabilirsiniz. http://www.tjv.org.tr/

Şimdi Japonya da görebileceğiniz birbirinden güzel büyüleyici yerlere göz atalım.

1-Fuji Dağı
Japonya denilince akla ilk gelen yer Fuji dağıdır ve Japonya’nın sembolü niteliğindedir. Tam olarak 3.766 metre yüksekliğindedir. Fuji Dağı faal bir yanar dağdır. Yılın belirli dönemlerinde bu dağa tırmanmanıza izin verilir ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinden bir çok turist bu doğa harikasını görmek için akın etmektedir. Aynı zamanda Tokyo’ya yaklaşık 90 kilometre uzaklıktadır.

2-Hiroşima
İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesine vesile olan atom bombasının atıldığı yerdir. Nüfusu yaklaşık 1.5 milyon dolaylarındadır. Hiroşima’da barış anıtlarını parklarını müzelerini gezebilirsiniz. Yakın tarih meraklıları için eşsiz bir gezi rotası olacaktır. Aynı zamanda bu vahim olaydaki tarihi fotoğraflara buradan bakabilirsiniz.


3-Himeji Kalesi

Himeji Kalesi Japonya’nın en büyük kalelerinden biridir. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Himeji Kalesi diğer tapınaklar kaleler gibi yeniden yapılmış ağır hasarlar almış yanış bir yapı değildir. Orta çağ mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.


4-Kotoku-İn Tapınağı

Kamakura şehrinde bulunan bu tapınak meşhur buda heykeliyle ünlüdür. Heykelin adı Daibitsu’dur ne zaman yapıldığı tam olarak bilinememektedir ve Japonların simgesi niteliğindedir.


5-Kinkakuji Tapınağı

Kinkakuji Tapınağı 1224 yılında yapılmıştır. Kyoto‘da bulunmaktadır. Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biridir. Ahşaptır ve altın varakla kaplanmıştır. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Tapınak bulunduğu yer itibari ile birçok turist çekmektedir. Öyle ki hem tapınağa hemde doğaya hayran kalmamak imkansızdır.