Menu

İstanbul’da Hangi Plajlar Var

Yaz mevsiminin en sıcak günlerini yaşadığımız şu dönemde aşırı sıcaklardan hepimiz bunalmış durumdayız. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde trafik yoğunluğu ve trafikte geçirilen uzun ve sıkıcı süre ister istemez insanlar üzerinde baskı yapmaktadır. Aşırı sıcakların bunaltıcı etkisinin yanında bir de üzerine trafik karmaşasını yaşayan insanlar bir tatil arayışı içine girmektedirler. Çalıştığı iş yerinden izin almak sıkıntısı olan ya da herhangi başka bir sebeple tatile gitme imkanı olmayan insanların kendilerince ürettiği çözümler vardır. Üretilen çözümler arasında şunları sayabiliriz.

Hafta Sonunda Yapılabilecek Etkinlik Önerileri

Şartlar şehir dışında bir tatile gitmeye müsait olmayabilir. Bu nedenle en azından hafta sonunu değerlendirmek için çeşitli aktiviteler üretmek uygun olacaktır. Bu aktivitelere birkaç öneride biz getirmek isteriz. Eşiniz, dostunuz ve ailenizle birlikte geçirebileceğiniz bir hafta sonu pikniği tertip edebilirsiniz. Veya hafta sonu ailenizle birlikte şehrin yeşillik harikası olan bölgelerinde güzel, uzun yürüyüşler yapabilir, uzun uzun bisiklete binebilirsiniz.

Sunabileceğimiz başka bir öneri ise şudur;

İstanbul plajları hafta sonu tatili yapmak için uygun yerlerdir. Hafta sonunu ailenizle birlikte bir İstanbul plajında geçirebilirsiniz. Bu sayede tatile gitmeye gerek kalmadan yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Tatile gitmeden denize girmenin tadını çıkarabileceğiniz İstanbul plajları listesi vermek yararlı olacaktır.

Gidilebilecek İstanbul Plajları

İstanbul Menekşe halk plajı, ücretsiz hizmet verdiği için yoğun bir ilgi ve talep olan İstanbul plajları arasında yer almaktadır. 620 metre uzunluğundaki sahil şeridi yoğun ilgi ve talebi karşılayabilecek niteliktedir. Güneş, kum ve suyun tadını doyasıya çıkarabileceğini bir plajdır.

İstanbul Florya Güneş Plajı

Çeşitli müziklerle coşarken bir yandan da plaj voleybolu oynayabileceğiniz nitelikte tertemiz ve hijyen kurallarına uygun bir plajdır. İstanbul plajları arasında yer alan Florya Güneş plajı İstanbul belediyesi tarafından işletilmektedir.

İstanbul Yeşilköy çiroz plajı, İstanbul’un Yeşilköy semtinde bulunan, şezlong ve şemsiye hizmeti de vermekte olan, hafta sonunu geçirebileceğiniz bir başka seçenektir.

Caddebostan plajı, İstanbul’un Anadolu yakasında yer almaktadır. İstanbul’un belki de en güzel plajlarından birisi olma özelliğine sahip olan plaj, İstanbul belediyesi tarafından işletilmektedir.

İstanbul Büyükçekmece albatros plajı, kendi özel aracınızla gidebileceğiniz gibi toplu taşıma araçları yoluyla da gidebileceğiniz bir plajdır. İstanbul plajları hafta sonu tatilini değerlendirebileceğiniz temiz ve hijyen kurallarına uygun plajlar olmasının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir. Sürekli dezenfekte edilmesi İstanbul plajlarının ortak özelliğidir. İstanbul plajları sayesinde bir nebze dahi olsa tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul’un en güzel plajlarını, Kentte Tatil Yapmak İsteyenler İçin İstanbul Plajları konusunda detaylıca görebilirsiniz.

office 365

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir