Menu

İtalya Camogli’ye Nasıl Gidilir? Camogli’de Ne Yenir, Nerede Kalınır, Nereler Gezilir? Camogli Gezi Rehberi..

İtalya Camogli’ye Nasıl Gidilir? Camogli’de Ne Yenir, Nerede Kalınır, Nereler Gezilir? Camogli Gezi Rehberini okumak için arkanıza yaslanın.

Çok keyifli geçen Venedik’ten sonra, 15 günlük İtalya turumuzdaki ikinci durağımız olan Camogli’ye geçmek için yola çıkıyoruz. Kuzey’den Güney’e neredeyse tüm İtalya’yı gezdiğimiz bu turda rotamızı nasıl belirledik, ön hazırlıkları nasıl yaptık, detaylarını Venedik yazımda okuyabilirsiniz.

İtalya deyince çok fazla kimsenin bilmediği Camogli’yi de bu turumuza eklememizin ana nedeni, daha önce gidip gören bir arkadaşımızın burada kaldığı oteli ve şirin kasabayı çok beğenip, bize tavsiye etmiş olmasıydı. Zaten planlarımızda Cenova tarafına geçip, Portofino’yu da görmek vardı. Camogli de Portofino’ya çok yakın olunca, o zaman Camogli’de kalıp Portofino’ya da günübirlik gideriz dedik. İyiki de öyle yapmışız. Camogli’yi ve kaldığımız oteli o kadar çok beğendik ki bir gece için yer ayırttığımız otelde iki gece kaldık.

 

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli’ye Nasıl Gidilir?

Venedik’ten Camogli’ye tren ile, Milano üzerinden aktarmalı, yaklaşık 5 saat süren keyifli bir yolculuk ile gittik. Yol boyunca çok güzel, yemyeşil arazilerden, şirin köylerden geçiyorsunuz. Tren biletleri 50€ civarında. Tüm İtalya için, tren tarifelerine http://www.trenitalia.com/ adresinden bakabilirsiniz. Bizim gibi Venedik’ten geçmeyip o bölgeye direk gitmek isterseniz, Turk Hava Yolları’nın Cenova’ya direk uçuşları da var. Cenova’yı merkez alıp, günübirlik geziler ile Camogli, Portofino, Cinque Terre gibi bölgeleri de gezerek 3-4 günlük çok güzel bir İtalya tatili de planlayabilirsiniz bence. Cenova’dan Pisa’ya doğru gidilen o sahil şeridi rüya gibi gerçekten.

 

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli’de Nerede Kalınır?

Camogli’de kaldığımız otel olan , 4 yıldızlı Cenobio dei Dogi Hotel’i kesinlikle tavsiye ederim. Sessiz, sakin, romantik bir otel burası. Deniz kenarında, kayalıkların üzerinde kurulu olan otel çok güzel bir Camogli manzarasına da sahip. Özellikle gün batımında, otelin terasında oturup, manzaraya karşı bir şeyler içmek çok keyifliydi gerçekten. Otelin, palmiye ağaçları ile süslenmiş çok güzel bir havuzu da var. Manzaraya karşı yüzerken, çıkmak istemeyeceksiniz diyebilirim. 🙂 Bu küçük kasabada kendinizi huzur içinde ve dünyadan soyutlanmış hissediyorsunuz. Avrupa’da hemen hemen tüm büyük şehirlerlerde otelinizde, restoranlarda ya da sokaklarda yürürken, mutlaka Türkçe konuşan birilerine rastlarsınız. Camogli’nin hem küçük, hem de çok kimsenin bilmediği bir yer olmasından dolayı, artık burada bir Türk’e rastlamayız sanırım diye konuştuğumuz bir anda, yanımızdan “burası ne kadar şirin bir kasabaymış” diyerek geçen birilerini duyunca, biz Türklerin, özellikle Avrupa’da her taşın altından çıkabileceğimize artık ikna oldum diyebilirim 🙂

 

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli’de Ne Yapılır, Nereler Gezilir?

Camogli küçük ama çok şirin bir kasaba. Sokaklarında dolaşın, dükkanları gezin, plajında denize girin. Zaten küçük bir yer olduğu için 1 gün, ya da etraftaki yakın yerleri de gezecekseniz 2 gün yeterli. Eğer motor ehliyetiniz varsa, mutlaka bir tane kiralayıp, sahil boyunca kıvrıla kıvrıla giden yollarda, keyifli yolculuklar yapın. Gördüğünüz güzel köylere girip çıkın. Sonuçta motosikletin başkenti İtalya’dasınız değil mi? Buranın keyfi en güzel böyle çıkar bence. 🙂

Mutlaka çok yakın olan (yaklaşık 15 km) Portofino’ya da günübirlik uğrayın. Portofino, Camogli’den de küçük, ancak şarkılara konu olmuş bu şirin kasabayı buraya kadar gitmişken mutlaka görmelisiniz. Portofino’dan başka o civarda günübirlik olarak mutlaka gidip, görmeniz gerektiğini düşündüğüm bölge Cinque Terre. Biz Camogli’yi ve otelimizi çok sevdiğimizden, Cinque Terre’yi görmek için planladığımız günü de Camogli’de geçirince gidip göremedik maalesef. Ancak daha sonra giden arkadaşlarımdan Cinque Terre için o kadar güzel şeyler duydum ki vakit ayırıp gitmediğime çok üzüldüm gerçekten. Neyse, bu güzel ülkeye bir daha gitmek için bir bahanem daha var işte 🙂

Cinque Terre’nin anlamı “beş köy” demek ve sahildeki beş küçük köyden oluşuyor. Köyler arasında doğrudan araba yolu yok ancak dağların içinden tüneller açılarak yapılmış bir demiryolu ile rahatça köyler arasında tren ile ulaşım sağlanıyor. Her köyün arası yaklaşık 2-3 km civarında olduğundan, aynı gün içerisinde tüm köyleri gezip görebilirsiniz.

 

Camogli Gezilecek Yerler

Camogli Gezilecek Yerler

 

Yapmadan dönmeyin;

  • Günbatımında Camogli manzarasını seyretmeden,
  • Motosiklet ile sahil yollarında gezmeden,
  • Portofino’ya uğramadan,
  • Cinque Terre’yi görmeden dönmeyin.

manisa escort bayan

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir