Menu

İş Adamları İçin Seyahat Ederken Sağlıklı Bir Yaşam Tarzının Korunmasına Yardımcı Olacak Beş İpucu

1. İpucu: İşe gidip gelme planınızı planlayın
Öncelikle, kendinizi sağlıklı gidip gelme pozisyonuna sokmak istiyorsunuz. Size yiyecek sağlamak için tren istasyonlarına, otobüs istasyonlarına, havaalanlarına güvenecekseniz, savaşı kaybedeceksiniz.

İşlenmiş abur cuburlarla savaşmak için sadece günlük irademiz var. Eğer başarıya hazırlanırsanız, iyi bir konumda olacaksınız. Demek istediğimiz, işe gidip gelmek için yola çıkmak için sağlıklı atıştırmalıklar paketi.

2. İpucu: Seçeneklerinizi keşfedin

Uçuş gününüzden önce bir miktar ön çalışma yapın. Bunun anlamı, uçuşunuzdan belirli bir hafta, her gün veya iki gün önce nereye giderseniz gidin, çevrimiçi arama yapın ve o şehirde sağlıklı yiyecek seçenekleri için biraz arama yapın.

Bakkallar, organik dükkanlar, sağlıklı yiyecekler sunan restoranlar, bu tür yerler arayın. Böylece o şehre geldiğinizde, nerede yemek yiyeceğinizi zaten biliyorsunuzdur. Daha sonra yemeklerinizi konaklamanız boyunca planlayabilirsiniz.

3. İpucu: Rutin. Rutin. Rutin.
Bir iş gezgini olarak, sağlığınızı takip etmenize yardımcı olması için bir sabah, öğleden sonra ve akşam rutini oluşturmanız gerekir. Duymuş olabileceğiniz gibi, günde sadece çok fazla karar alabilecek zihinsel kapasiteye sahibiz.

Yaşam tarzına dönüşen alışkanlıklara dönüşen rutinler, sağlıklı bir otopilot moduna girmenin anahtarıdır. Seyahatleriniz sırasında tutarlı anlar olma olasılığına dikkat edin ve etrafınızda sulu kalmak veya uçuşlardan önce veya sonra egzersiz yapmak gibi sağlıklı alışkanlıklar oluşturun .

4. İpucu: Müşteri akşam yemekleri için planlama
Seyahat ederken veya yoldayken, genellikle iş arkadaşlarınızla veya müşterilerinizle akşam yemeğine gidersiniz. Bu restorana çarptınız ve barajlar açıldı. Şarap, birden fazla ders ve sonra hepsini tatlılar ile yıkamak zorunda. Bu, ertesi sabah döngüye veya şeker hücumuna çarpıp çökmeye hazırlanıyor.

Yapabileceğiniz şey, onlarla yemeye çıkmadan önce biraz sağlıklı bir atıştırmalık yiyebilirsiniz. Bazı meyveler, sebzeler veya bazı kabuklu yemişler üzerine atıştırmak, belki de ağız sulandıran, sağlıksız mezelere şımartmak istemenizi önler.

Yemek yemeniz gerekiyorsa, meze olarak salata alın. Ardından, hafif bir ana yemek sipariş edin. Dinlenirken veya uyurken sindirim sisteminin dinlenmesine izin verecek bir felsefe geliştirmelisiniz. Uyurken sindirim, ısı üretme, rahatsızlık vermemelidir.

Öyleyse dışarı çık ve sosyal ol. Akşam yemeği davetiyelerini, özellikle müşterilerden geri çevirmeyin. Ancak sağlıklı çabalarınızı sürdürmek için yemekten önce önceden plan yapmayı unutmayın.

İpucu # 5: Su en iyi arkadaşınız
Seyahat ederken nemlendirmenin önemini vurgulayamayız. Çoğumuz yoğun programlar nedeniyle yoldayken içme suyunu unutma eğilimindeyiz. Ancak, bu bir bahane değil. Seyahat ederken içme suyu alışkanlığını sürdürmek uzun vadede faydalı olabilir.

Hidrasyonunuzda size yardımcı olmak için seyahatlerinizde daima bir su şişesi getirin. Kulağa basit gelebilir, ancak kendinize her zaman su içip yenilemeyi hatırlatmanın etkili bir yoludur.

Çok fazla su içmek de kendinizi doygun hissetmenize yardımcı olacak ve havaalanlarında veya tren istasyonlarında önemsiz yeme cazibesini hissetmeyecektir. Sadece bu da değil, hepimiz biliyoruz ki yeterli su içmek zihninizi keskin tutmaya ve vücudunuza gün boyunca enerji vermeye yardımcı olur.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir