Menu

Bir Otelde Check-in Yaparken Yapmanız Gereken On Şey

Otel ziyaretleri ve konaklamalar, tatillerin önemli parçasıdır. Oteller size en iyi deneyimlerden bazılarını sunabilir ve tatilinizi unutulmaz kılmakta hayati bir rol oynayabilir.

1. Odanızın güvenlik denetimi
Bir otele giriş yaparken, çoğu kişi valizini çıkarmadan ve rahat bir nefes almadan önce uyumaya hazırlanır. Ancak, durumla ilgili en iyi yol bu değildir.Güvenliğinizi kontrol etmelisiniz.Kimseye bu kadar rahat güvenemezsiniz.

Bir otel odasına giriş yaptıktan sonra, odanızın kapısının yeterince kilitlendiğinden ve başka bir anahtar kartı ile girelemiyeceğine emin olmalısınız. Otel odalarında kapılar arızalanabilir ve düzgün çalışmayabilir, bu yüzden dikkatli olmak güvenlidir. Sonra pencere geliyor. Odanızın hoş bir görünüme sahip olup olmadığını görmek için perdeleri kaydırarak açın ve pencerelerin düzgün bir şekilde kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edin. Tuvalet kapılarının da hızlıca kontrol etmeniz gerekir. Resmi bir ziyarette bulunuyorsanız ve bir arkadaşınızla bir oda paylaşıyorsanız, tuvalet kapıları gizliliğinizi sağlar. Üzerinde kilit çalışmazsa, odanızı değiştirmeyi düşünün. Ve bu sonuncusu çok önemli görünmeyebilir, ancak tüm anahtarların çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Arızalı bir soket veya ihtiyacınız olduğunda da yanmayan bir ampul istemezsiniz. Eğer yeterince uyanıksanız, muhtemelen gitmekte fayda var.

2. Yataktaki böcekler

Yatak böcekleri, sık ​​sık oda işgal olsun ya da olmasın, herhangi bir otel için yaygındır. Yatağınızda veya sandalyelerinizde yatak böcekleri bulmak çok zor değildir. Devam edip siyah lekeleri kontrol etmek için çarşafları çıkarabilirsiniz. Hatta bu yatak böceklerinden bir veya ikisini yatak, çarşaf veya yastık üzerindeki küçük siyah noktalar gibi sürünerek görebilirsiniz. Durumu ele almanın anahtarı, her şeyi iyice kontrol etmek ve fark edip edemeyeceğinizi görmek.

Alışılmadık bir şey tespit ederseniz, eşyalarınızı toplayın ve herhangi bir aksilikten kaçınmak için resepsiyona bildirin.

3. Acil çıkışlar
Bir otele giriş yaptığınızda, çoğu bölgeye göre nispeten kalabalık bir mülk olduğunda, güvenliğinize öncelik vermek çok önemlidir. Acil bir durumda odanıza en yakındaki yangın çıkışı mesafesini göz önünde bulundurmak en iyisidir . Ayrıca, kat haritaları ve çıkış strateji planını ve oteldeki herkesin binaları sakin bir şekilde boşaltmak için bir araya geleceği bir toplanma noktası olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

4. Ücretsiz hizmetler olup olmadığını kontrol edin
Bir otel genellikle cazip bir portföy sunar, ancak mekanda bulunduğunuzda her şeyi doğrulamak her zaman daha iyidir. Rezervasyon planınızda vaat edilen hizmetleri kontrol edin ve her şeyin belirtildiği gibi sağlandığından emin olun. Bu hizmetler genellikle ücretsiz ve erişilebilir bir Wi-Fi bağlantısı, klima, ücretsiz kahvaltı, ekstra yataklar, özel banyo malzemeleri ve standardın sahip olamayabileceği diğer bazı hizmetleri içerebilir. Bu nedenle, otelin sizden talep edebileceği hizmetlerden faydalanmaya başlamadan önce kendinizi tatmin edin.

5. Yeni ürünler sağlanmalıdır
Prestijli bir otelde kullanılmış havlu, yastık ve çarşaf gibi iğrenç bir şey yaşayamazsınız. Ancak, odadaki her şeyin yıkanıp kullanılmadığını önlem olarak kontrol etmek en iyisidir. Havlu, yastık ve çarşaf ve ardından tuvalet malzemelerini kontrol ederek başlayın. Rahatlamadan ve banyo yapmayı planlamadan önce boş tuvalet şişelerini arayın. Zaten odada bulunan mutfak eşyalarını ve gözlüklerini gözden geçirin ve düzgün bir şekilde yıkandıklarını ve kullanım belirtileri olmadığını görün. Bu küçük kontroller, eksik bir şeyle birlikte gelen sürpriz unsur düzeltildiği için tatil standartlarınızı yeni zirvelere yükseltebilir.

6. Gizli kameralar
Bir oteldeyken gizliliğinizin tehlikeye girmesi çok yaygındır. Önünüzde ziyaret eden konuklar tarafından odaya yerleştirilebilecek gizli kameralar veya mikrofonlar olabilir. Bu sizin için ciddi bir sorun haline gelebilir ve hatta sizi harap edebilir. Bu durumla başa çıkmanın tek çaresi uyanık olmaktır.

Soketlerin yakınında temperleme belirtileri veya tavana bağlı birden fazla duman dedektörü veya şüpheli görünen sıra dışı bir duvar şarj cihazı arayın. Herhangi bir işaret varsa, yönetime ulaşın ve odanın gizli bir kamera veya mikrofon olup olmadığını kontrol etmelerini isteyin.

7. Güvenlik kasaları
Bir güvenlik dolabına yerleştirilmesini istediğiniz değerli bir şey taşıyor olabilirsiniz. Bu tür dolaplar dolaplarınızda bulunabilir veya isteyebilirsiniz. Kesinlikle en güvenli yer değiller, ancak pasaportunuzu, cüzdanınızı, esansiyelinizi ve mücevher eşyalarınızı masaya bırakmak yerine içinde bırakmak akıllıca olacaktır. Bunun yanı sıra, tesisin geçici olarak taşınmak için çok değerli olması durumunda kullanmak isteyebileceğiniz ana dolapları veya depolama odalarını kullanma seçeneğiniz vardır.

8. Mutfak
Birçok insan tatildeyken özel mutfaklarını sever. Mutfaklar dahil odalar standart kategoriye göre genellikle daha pahalıdır. Bu mutfaklarda rahatınız için mutfak eşyaları ve elektrikli sobalar bulunmaktadır. Sağlık bilincine sahip ve ev yapımı yemekleri tercih eden insanlar bu kategoriyi seçmeyi düşünmelidir. Bununla birlikte, mutfak gereçlerinin ve mutfak setlerinin eksiksiz olup olmadığını ve elektrikli sobanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek en iyisidir.

9. İletişim
Aldığınız hizmetle ilgili bir sorun varsa ve beklentileriniz karşılanmıyorsa, otel personelini bilgilendirmelisiniz. Her şikayet agresif bir şekilde ele alınmamalıdır. Ayrıca misafirlerini ağırlamak otel personelinin sorumluluğundadır. Bir otel müşterilerini tatmin edemezse, bazı kötü değerlendirmeleri alabilirsiniz. Otel beklediğinizi bildirirse, oteli eleştirme hakkını saklı tutarsınız.

10. Derin bir nefes alın
Son olarak, derin bir nefes alın ve kontrol manyağı olmaktan kaçının. Yanlış bir şey olması gerekiyorsa, ne kadar dikkatli olursanız olun ve hangi önlemleri alırsanız alın, size yolunu bulur. Endişeli olmak yerine rahatlamak, akıllıca uğraşmak ve tatilin tadını çıkarmak gerekir.

Sonuç
Eğer düzenli bir gezgin iseniz, tüm bu önlemleri almayı düşünmelisiniz. Bunlar abartı gibi görünebilir, ancak beklenmedik bir durumda yardımcı olabilir. Şimdi, hepiniz standartlarınızı karşılayacak kullanışlı ve heyecan verici bir tatilin tadını çıkarmaya hazırsınız.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir