Menu

Las Vegas tatili ve seyahati planlamak için bir seyahat rehberi

Las Vegas, bir sonraki tatilinizin tadını çıkarmak için en heyecan verici ve şüphesiz ilginç yerlerden biridir. Sahip olmak istediğiniz yemek, eğlence veya alışveriş deneyimlerini burada yaşayabilirsiniz.

Las Vegas seyahatinizi planlama

Las Vegas tatilinizi gitmek isteyeceğinizi düşündüğünüz anda planlamaya başlayın. Las Vegas’taki otel sayısı çok fazla. Tatilinizi temalı bir otelde veya efsanevi bir otelde geçirmek istiyorsanız, gerçekten kalmak istediğiniz güzel bir yer seçin. 

Seyahat uzmanları, ideal konaklama süresinin üç gün iki gece olduğunu öne sürüyor. Çoğu insanın çıkardığı üç günlük hafta sonlarından kaçının. Bunlar her şeyin çok daha pahalı ve kalabalık olduğu günler. Bir tatilin ardından hafta ortası seyahatinizi planlayabilirseniz, en iyi teklifleri almak için harika bir zaman. Havayolları, oteller, araç kiralama acenteleri ve restoranlar da özel indirimler sunabilir. Kasaba turistler ve kongre müdahalecileriyle dolu olduğunda pazartesiden perşembeye kadar cuma günleri pazar günleri arasında ideal olabilir. 

Bütçeniz olmalı

Seyahatinizi rezerve etmeden önce belirli bir bütçeyi göz önünde bulundurun. Yiyecek ve içecek pahalı olabilir, kumardan bahsetmiyorum bile.

Ayrıca, odanızı ayırmadan önce, verilen oda fiyatını kabul etmeyin. Bu fiyata neyin dahil olduğunu sorun ve çoğu size 40 $ – 50 $ gecelik bir tesis ücreti talep edeceğini unutmayın. 

Las Vegas’dayken hatırlanması gereken bir başka şey de her şey için bahşiş vermenizdir, bu yüzden cüzdanınızda bol miktarda para bulunduğundan emin olun.

Ne giymeli

Rahat ayakkabılar ve kıyafetler hazırlayın.
Sıcaklıklar yazın 100 derecenin üzerine çıkabilir ve kışın gündüz sıcaklıkları hala 80 dereceye veya daha fazlasına ulaşabilir. Akşamları ve kumarhanelerin içindeki son derece klimalı mekanlarda kazak veya hafif bir cekete ihtiyacınız olacak. Bir gösteriye, şık bir restorana gitmeyi ya da gece boyunca dans etmeyi planlıyorsanız, giyinmek isteyeceksiniz.

Oradayken ne yapabilirsiniz?

Şehirde çok sayıda gurme restoranı, beş yıldızlı oteller ve yıldızlarla dolu şovlar var ve bunlardan sadece birine seyahat edebilirsiniz.

Özel Alışveriş

Las Vegas muhteşem bir alışveriş şehridir
. Sezar Sarayı’ndaki Forum Dükkanlarına ve Venedik’teki Grande Canal Shoppes’e göz atın. Tarzınız ne olursa olsun, zevkinize ve bütçenize uygun dükkanlar var.

Bellagio Çeşmeleri

Bellagio, her gün 15-30 dakikada bir ücretsiz beş dakikalık bir gösteri düzenler.
Bu su ve ışık şovunu izlemek için en iyi yerlerden biri, Bally’s’teki Las Vegas Strip’i geçen köprüden.

Freemont Sokak Deneyimi

Bir zamanlar trafiğe açık olan Freemont Street, eğlence dolu devasa bir yaya alışveriş merkezi haline geldi.
Yukarıdaki kumarhaneler ve lazer ışığı gösterisi arasında, sanat sergileri, canlı eğlence veya aşağıdaki manzaraları kuşbakışı görmek için bir zip hattı deneyebilirsiniz. 

Neon Müzesi

Las Vegas’ın tarihinin bir parçası olan bazı işaretleri görmek için kaşınıyorsanız, Neon Müzesi’ne göz atmayı unutmayın.
Uzun zamandır gitmiş birçok otel ve kumarhanenin dışını süsleyen neon ışıklarını bulabilirsiniz. 

Langırt ünlüler langırt langırt ünlüler

oyun konsolları önce oyun eğlence ve deneyim yaşayabileceğiniz yerdir.
Makineler, eğlenceli ve uygun fiyatlı hale getirmek için 25 ila 50 sent arasında ayarlanmıştır.

Hershey Çikolata Dünyası

Çikolata severler, lezzetli ikramlarla dolu bir çikolata fırınına sahip olan ve tamamen çikolatadan yapılmış Özgürlük Heykeli’nin 800 kiloluk bir kopyasına sahip olan bu sergide keyif alacaklar!

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir