2020’de tatil günlerinizden, en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz?

Yazar: admin

Yeni Yıl’ın ilk birkaç ayı, 2020 boyunca yapacağınız tatilleri gözden geçirmek için mükemmel bir zamandır. 

Tatiller zihinsel ve fiziksel sağlığımız için hayati önem taşıdığından, zamanınızı en iyi şekilde geçirmeniz önemlidir, böylece gerçekten rahatlamış ve gençleşmiş bir şekilde işe geri dönebilirsiniz. 

Bu yıl tatillerini en üst düzeye çıkarmak ve günlük işten uzak durma sürelerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen, kişileri için işte en iyi ipuçları burada. 

Seyahatlerinizi yıllık tatillerinizde düzenleyin

Birçok kuruluş, personelin standart olarak verildiği Yıllık Tatil hariç yaklaşık 20 günlük yıllık izin sunar.
Tatil günlerinizi uzatmak ve sahip olduğunuz fırsatlardan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, kendinize mümkün olan en fazla yıllık izin vermek için günlerinizi stratejik olarak ayırın. 

Bir karmaşaya geri dönmemek için kendinizi işe hazır hissedin

Birçok işçi için işe geri dönmenin en korkutucu yanı, geri işe başlama korkusudur.
Bu, birçok personelin mola sırasında endişeli hissetmesine neden olabilir. Bundan kaçınmak için, uzaktayken iş yükünüzü verimli bir şekilde yönetebilmeleri için diğer ekip üyeleri için ayrıntılı devir bırakmaya çalışmalısınız. Dağınıklılığınızda ki tüm noktaları açıklamak için zaman ayırın, böylece dağınık bir iş yüküne geri dönmeyeceğiniz bilgisinde güvende kalabilirsiniz.  

İşyeri dışına çıkın

Heyecan verici tatilinize
başladıktan sonra, sizinle iletişim kuran herkesin farkında olduğundan emin olmak için işyeri dışında bir yer ayarladığınızdan emin olmalısınız. müsait değilsiniz ve bunun yerine kimlerle iletişim kurabileceklerini ayarlayın. 

Kapatmaktan suçlu hissetme

Bazı personelin işten kısa bir mola vermekle suçlu hissedebileceği ve tatildeyken bile işlerine bağlı kalmak isteyebileceği anlaşılabilir.
Telefonunuzdaki e-postalarınıza erişmeyi, bir projeyi kontrol etmeyi veya mola sırasında aramaları cevaplamayı seçebilirsiniz. 

Uzun hafta sonlarını gençleştirmeyi planlayın: Kısa bir yolculuk yapın

Canlandırıcı tatiller mutlaka çok sayıda seyahat ve heyecan verici kaçamak içeren uzun ve karmaşık maceralar olmak zorunda değildir. 3 Günlük geziye
çıkmak,  iyi bir fikir olabilir. Mükemmel şehir molası veya hafta sonu kaçamağı arıyorsanız, 3 günlük bir yolculuk,  sevdiklerinizle dinlenmek ve gevşemek için yeterli zaman verir.Ucuz uçak biletlerini takip edebilir ve çok ucuza 3 günlük bir tatil ayarlayabilirsiniz. 

Dinlendirici yerlere seyahat

Dünyada asla unutamayacağınız heyecan verici tatil deneyimleri sunan çok çeşitli
yerler var, ancak genç ve yenilenmiş hissederek işe dönmek isteyenler için dünyanın en sakinlerinden birine rahatlatıcı bir tatil bulmak mümkün. Hayatınızda biraz heyecan ve macera istiyorsanız, daha sonra gevşemek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun, böylece kendinizi yıpratmazsınız. 

Kısa geziler, tatiliniz boyunca çok şey yaptığınızı hissettirecek

Bir tatil yapmak mayın tarlası olabilir, çünkü bir şeyi kaçırdığınızdan veya çok fazla şey yaptığınızdan korkmak kolay olabilir ve seyahatiniz boyunca hiç dinlenemeyeceksiniz.
Bundan kaçınmanın harika bir yolu, tatiliniz sırasında kısa geziler planlamaktır, böylece aynı zamanda bir şeyler başardığınızı hissederken, aynı zamanda rahatlamak ve rahatlamak için size bolca zaman verir. 

Yurt dışına gitmek zorunda olmadığınızı unutmayın

Çoğu insan, dünyanın daha fazlasını görebilmeleri için uluslararası bir tatil yapmak ister, ancak iyi vakit geçirmek için yurt dışına gitmek zorunda değilsiniz.
Yurt dışına seyahat etmenin getirdiği güçlük ve masraflar olmadan işten ayrılmanın tüm avantajlarını sunan bir istikrarın tadını çıkarabilirsiniz. İş dışında geçirdiğiniz zaman için evde kalmak, eski arkadaşlarınızla vakit geçirmek, daha önce görmek için zamanınız olmayan yerel cazibe merkezlerini ziyaret etme size zaten rahatlama fırsatı verecektir. 

Kendinizi dört gözle beklemek için tatilinizi önceden ayırtın

Bazı durumlarda, seyahatlerinizi kalkış tarihine yakın bir yere
rezerve etmek daha ucuz olabilir, ancak bu sizi iyi vakit geçirmeyeceğinizden endişeli ve korkmuş hissetmenize neden olabilir. izin günlerinde. Bu nedenle, yıl boyunca dört gözle beklemek ve heyecanlı hissetmek için kendinize önceden rezervasyon yaptırmanız daha iyidir. 

Gerçekçi beklentilere sahip olun

Tatile çıkmak heyecan verici bir deneyimdir, ancak meyvelere gelmeyen yüksek beklentiler belirlemek kolay olabilir. Tatiliniz tarafından hayal kırıklığına uğramaktan kaçınmak için beklentilerinizde hüküm sürdüğünüzden ve işlerin olduğundan daha heyecan verici olacağını hayal etmediğinizden emin olun. Beklentilerinizi yönetmek, harika bir tatilin keyfini çıkarmanıza ve kendinizi önce ya da sonra strese sokmanıza neden olmaz.

Seyahatinizden döndükten sonra kendinize bir gün izin verin

Uzun bir tatilden sonra, özellikle de bir gün önce eve gitmek zorunda kaldıysanız, işe geri dönmek zor olabilir.
Bu nedenle, eve geri dönüş ile ambalajı açma ve işe dönme arasında arabellek olarak fazladan bir gün ayırmalısınız. Bu yaklaşım, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak ve telaşlı günlük hayatınıza geri döndükten çok sonra restoratif molanızın tüm avantajlarından yararlanmaya devam etmenizi sağlayacaktır. 

Kurtarmanız gerekmeyen yönetilebilir bir iş yükü oluşturun

Herkesin yıl boyunca tatile ihtiyacı vardır, ancak işinizden düzenli olarak mola verdiğinizi fark ederseniz veya bir tükenmişliğin belirtilerinden muzdaripseniz, o zaman zaman olabilir iş yükünüzü yeniden değerlendirmek için.
Her zaman bunalmış ve mola vermek zorunda kalmamalısınız ve eğer öyleyse kesinlikle çok fazla iş alıyorsunuz. Daha az stresli hissetmek için amirlerinizle konuşun ve nerede akıcı hale getirilebileceğini görmek için iş yükünüzü gözden geçirin. 

Tatiller, sizi keskin ve yeteneklerinizi en iyi şekilde çalışmaya hazır hissetmek için çok önemlidir. Bu ipuçları, boş zamanınızı gerçekten takdir etmenize ve hayatın size attığı her şey için yenilenmiş ve hazır işinize dönmenize yardımcı olmalıdır!