Menu

Liverpool’da gezilecek en iyi altı yer

Burada Liverpool tatili sırasında en sevdiğimiz altı aktiviteyi listeledik.

1. The Beatles
The Beatles Story listenin başında olmalı. Fab Four’un dünya üzerindeki inanılmaz etkisini kutlayan bu, interaktif bir deneyim ve John, Paul, Ringo ve George’a adanmış dünyanın en büyük kalıcı sergisidir.

2. Liverpool FC, Anfield
Dünyada Liverpool FC’yi hiç duymamış bir futbol taraftarı yok . İngiltere’nin yedinci en büyük Anfield Stadyumu’nda oynayan kulüp, 1892’deki ilk maçlarından beri orada bulunuyor.

Kulübün 30 yıl içinde ilk Premier Lig galibiyetinin eşiğinde olmasıyla, kutlamalar çoktan başladı. Ve bu inanılmaz mekanı keşfederken bunların bir parçası olabilirsiniz. 130 yılı aşkın futbolun tarihini ve kültürünü bulunduruyor.

3. Liverpool One
Alışveriş terapisi sizin için muhteşem bir gün gibi geliyorsa, Liverpool One muhteşem bir cadde olacak. Bir milyon metrekarelik bir alana oturan ve 170’ten fazla farklı mağaza ile dolu inanılmaz bir alışveriş alanı.

Üst düzey tasarımcılardan yüksek sokak satıcılarına kadar Liverpool One bir alışveriş dünyası. Sadece yürüyüş ayakkabılarınızı giydiğinizden ve kredi kartınızı hazırladığınızdan emin olun!

4. Royal Albert Dock
Liverpool’un tarihi deniz kıyısında yer alan Royal Albert Dock, Tate Liverpool, Merseyside Denizcilik Müzesi ve Uluslararası Kölelik Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır ve hepsi görülmeye değerdir.

İkonik binalar ve anıtlar ile rıhtımın tarihini keşfettikten sonra, biraz daha uzun süre kalabilir ve orada bulunan birçok restorandan birinden inanılmaz yiyeceklerin tadını çıkarabilir veya şımartın.

5. Aintree Hipodromu
Aintree Hipodromu yarış ve spor hayranları için gidilmesi gereken yerlerden biridir.

6. Liverpool Katedrali
Dünyanın en büyük binalarından biri olarak kabul edilen Liverpool Cathedral, mimarlıkta usta bir sınıftır. İnşa edilmesi 74 yıl sürmüştür, İngiltere’deki en büyük ve dünyanın beşinci en büyük katedrali.

Aynı zamanda dünyanın en uzun kulvarsız kiliselerinden biridir ve I. Sınıfta listelenen bir yapıdır. Katedralin saf ölçeği inanılmaz ve Liverpool’a kesinlikle gitmelisiniz.

Liverpool, ziyaret etmek için bir zevk olan eşsiz ve davetkar bir şehir. Yani arabaya veya trene atlayın ve bu harika şehrin sunduğu tüm harika şeyleri keşfedin.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir