Menu

Tayland’ı neden görmelisiniz? Tayland Tur’u ve Tayland Hakkında Bilgiler

Amerikalıların dörtte üçünden fazlasının şu anda olduğundan daha fazla seyahat etmek istediklerini biliyor muydunuz?

Gidilecek çok yer var. Bir sonraki tatilinize nereye gideceğinize karar vermek asla kolay değildir.

Ancak, hayatınız boyunca en az bir kez gitmeniz gereken bazı yerler vardır. Tayland her maceraperest gezgin için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir ülkedir.

Tayland haritasından bakınız. Başlayalım!

1. Tayland mutfağı 
Dünya çapında popülerlik hızla büyüdü en iyi mutfaklardan birisi de Tayland mutfağıdır. Birçok Amerikan yemek diyetinin favorisi haline geldi.

Ancak, aslında ülkenin kendisinde olduğunuzda Tayland mutfağını örneklemek gibi bir şey yoktur.Daha çok daha fazlası var.

Tavuklu Tay Yeşil Köri’den Baharatlı Yeşil Papaya Salatasına kadar Tayland yemeklerinde mevcut renkler ve lezzetler nefes kesici.

2. Oldukça ekonomik
Yurtdışına seyahat etmek pahalı olabilir. Ancak, bütçenizi zorlamadan Tayland’daki tüm aile için bir tatil için ödeme yapabilirsiniz.

Tayland, her zaman ceplerinin derinliklerine inmeden Asya’nın manzaralarının ve seslerinin tadını çıkarmak isteyen bütçe gezginlerini ve sırt çantalı gezginleri cezbetti.

Her şey ucuz. Ülke çapında seyahat etmekten restoranlarda yemek yemeye burada tatil için çok bütçeye ihtiyacınız yok.

3. Zengin kültür ve gelenekler
Ülkeyi gezerken hızla gelişen bir ulusta olduğunuzu hissedeceksiniz.

Ancak Tayland halkı kültürleri ve gelenekleriyle gurur duyuyor. Konaklamanız sırasında birçok Budist tapınağı ve tarihi bina ile karşılaşacaksınız.

Kültürle uğraşmak istiyorsanız, geleneksel bir dans sınıfına katılabilir ya da tiyatroda bir kukla gösterisi izlemeye gidebilirsiniz.

4. Güneşli ve ılık hava
İnsanlar sıcak ve güneşli havayı yaşamak için Tayland’a giderler. Yağmur veya bulut riski olmadan gün boyu sahilde oturduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yaz mevsimde Tayland’a gidebilirsiniz. Bu muhtemelen plajlarda turist kalabalığına katılacaksınız.

Bunun yerine, yağmurlu mevsimde giderek, riske atmazsınız ve görünürde başka bir turist olmadan muhteşem manzaraların tadını çıkarmak isteyebilirsiniz.

5. Konuksever Tayland halkı
Tayland’ı ziyaret eden herkese sorun, İnsanlar son derece samimi ve yabancılara karşı hoşgörülüdür.

Daha önce Tayland halkı gibi cömertliği ve açıklığı hiç yaşamamış olacaksınız. Bize güvenin – yeni Taylandlı arkadaşlarınızı hiç bırakmak istemeyeceksiniz.

Tayland’ı ziyaret etmek için en önemli üç neden
Bu tatilde nereye gitmeniz gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Şimdi neden Tayland’a seyahat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Lezzetli Tayland yemeklerinden mutlu ve neşeli insanlara, şansınız olduğunda Tayland’ı ziyaret etmek için sayısız neden var.

Daha fazla seyahat haberleri ve tavsiyesi keşfetmek ister misiniz? Bir sonraki tatilinizi planlamak hakkında bilmeniz gereken her şey için blogumuza göz atın.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir