Menu

Rusya Chelyabinsk’te Gezilecek Yerler

1. Park Aloe Pole

Aloe alanı , Çelyabinsk’in Orta bölgesinde yer alan bir eğlence parkıdır . 2000 yılından bu yana, park tarihi bir yer ilan edilmiştir, devlet koruması altındadır .XIX yüzyılın 80’lerinden Büyük Ekim Devrimi’ne kadar Chelyabinsk’te XIX yüzyılın 80’lerinden beri bir kırmızı alan var , bu yıllarda bu yerde bir fuar gerçekleşti . Fuarın gerçekleştiği kareye Fuar adı verildi. 1907 yılında, İskender Nevsky Kilisesi’nin yapımı başlandı ve alanın Alexandrovskaya olarak tanındığı Kızıl Tarla’nın merkezinde başladı .

1917’den Sonra

Scarlet alanında V.I. Lenin anıt Anıtı
Ekim Devrimi’nden sonra, Sovyet Rusya’nın diğer birçok coğrafi nesnesi gibi Alexander Meydanı da adını değiştirdi. Park (o zamanki meydan ), 1905’te Kanlı Pazar’a yanıt olarak Chelyabinsk fabrikalarının ve atölyelerinin bir araya gelmesinin bir sonucu olarak modern adını aldı . Chelyabinsk başkanı A.F. Beyvel , Bolşevikler Elkin ve Panfilov liderliğindeki işçi grevinin dağıtılmasını emretti . Gösterinin dağılmasının bir sonucu olarak, bir dizi işçi yaralandı ve meydandaki insanlar “Scarlet” adını aldı . 1924 yılında V.I.Lenin Lenin’in ölümünden sonra, kareye Lenin adı verildi. Aynı yıl atıldıdaha sonra Lenin ve Krupskaya’nın eserlerinin ve yazılarının halka açık okuma odasını barındıran Lenin’in anıt mezarlığı . 1942’de burada bir çocuk parkı açıldı ve Lenin Meydanı, Komsomol’un 30. yıldönümü olarak yeniden adlandırıldı . Lenin’in anıt mezarlığına Stalin ve Kirov anıtları eklendi . Anıt anıt mezar ve diğer anıtlar arasında “Karadeniz” çeşmesi yapılmıştır. 1956 yılında, Öncüler Sarayı Krupskaya.

1960’dan Sonra

60’lı yıllarda meydanlar ” Kızıl Alan ” adını verdi . 1986 yılında parkta öncü kahramanlar için bir anıt açıldı . Kızıl Saha’ya turistik yerler , çardaklar vb. Yerleştirilmeye başlandı , Orlyonok’a bir anıt dikildi . Yetişkin bir baş parçası , bir kurdele ile bir şapka , uzun bir palto ve 4 metre yüksekliğinde, parlak kırmızı Zhytomyr granit ile kaplı bir kaide üzerinde duran büyük botlar giymiş bir gencin bronz figürü . Burada randevular, çeşitli etkinlikler düzenleniyor, gösteriler buradan başlıyor vb.

1980’ler Günlerimiz

Kutsal Prens Alexander Nevsky Kilisesi
1986 yılında Chelyabinsk 250. yılını kutladı, bu olayın onuruna, Alexander Nevsky Kilisesi yeniden inşa edildi, tapınağın orijinal görünümü geri döndü, kubbeler inşa edildi. Eski kilisenin binasında bir oda ve organ müzik salonu açıldı. Chelyabinsk, Alman şirketi Hermann Eule tarafından Chelyabinsk’e özel sipariş vermek için kendi organına sahiptir . 16 Nisan 2015 tarihinde, efsanevi Sovyet istihbarat subayı I. A. Akhmerov’un Alom Pole’da bir anıtı açıldı . Nisan 2016’da, Pioneers Sarayı’nın bina kompleksi tarafından adlandırılan isimsiz bir meydan Krupskaya, resmi adı atandı – İzciler bölgesi . Şu anda, öncüsü Sarayın önündeki İlk Öğretmene, prototipi sarayın adı verilen N.K. Krupskaya olacak bir anıt dikilmesi planlanıyor . Halka açık etkinlikler ve gösteriler genellikle Kızıl Tarla’da gerçekleşir .

2. Sad Pobedy

Park 1930’ların başında ortaya çıktı.Doğal yapısı ile muhteşem ve savaş zamanında kalan askeri tank ve araçlarla muhteşem bir park.

3. Chelyabinsk Hayvanat Bahçesi

Chelyabinsk Hayvanat Bahçesi Parkı ve Chelyabinsk Hayvanat Bahçesi, Çelyabinsk’in merkezi bölgesinde yer alan bir hayvanat bahçesi parkıdır. 30 hektarlık bir alan üzerinde, 80’den fazla Kırmızı Kitapta listelenen 110’dan fazla hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Hayvanat bahçesi, nesli tükenmekte olan türler için uluslararası koruma programlarına katılmaktadır. Hayvanat bahçesi düzenli olarak gezi programlarına, konferanslara, sergilere ve festival etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Her şeyden önce, yırtıcı hayvanların yanı sıra yüzme havuzları, bir teraryum ve bir kazan dairesi için kuşhaneler ile bir bina inşa edildi. Ayı kompleksi, ayıların kış tutulması için büyük kuş kafesleri, açık alanlar ve tesislerle inşa edilmiştir.Yırtıcı kuşlar için bir ev inşa edilmiştir.

4. Tsentral’nyy Park Kul’tury I Otdykha Im. Yu.a. Gagarina

Bu şehirde yürüyüş yapabileceğiniz ve doğanın keyfini çıkarabileceğiniz ve Chelyabinsk’deki oldukça kirli havalardan biraz dinlenebileceğiniz yollar ve patikalarla dolu bir yerdir.

5. Güney Urallar Eyalet Tarih Müzesi

Müzede eski fotoğraflar, 18. – 20. yüzyıl resimleri, eski belgeler ve nadir kitaplar, Ruslar, göçebeler ve Tatar-Başkir kabilelerinin ev eşyaları ve kıyafetleri, sanat dökümleri, Zlatoust gravürleri, eski paralar, mineralojik koleksiyonlar, soyu tükenmiş hayvanların ve doldurulmuş hayvanların kemikleri ve çok daha fazlası bulunmaktadır.Ve 2013 Yılında Düşen Meteorun parçaları bulunmaktadır.

6. Gagarin Kültür ve Dinlenme Merkez Parkı

Çocuklar ve yetişkinler için geziler var. Kahve ile yiyecek tezgahları var.Her yerde dükkanlar. Gölet ördekler ile doludur.Balıkçılık var.Yetişkinler ve çocuklar için vakit geçirebileceği bir park var. Yaz aylarında kafeler açıktır. Güzel bir park.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir